fbpx

MS Protein

MS Protein

Jako nezastupitelný doplněk stravovacího systému MS BOX je zařazen náš MS Protein, který v současné době nabízíme ve čtyřech příchutích – čokoláda, vanilka, jahoda a banán.

Vybrat si můžete dle Vaší chuti. Můžete každý měsíc vyzkoušet jinou příchuť nebo zůstat u jedné oblíbené, případně si další příchutě dokoupit a během měsíce je střídat. Jak jen Vám to bude
vyhovovat a jak Vás to bude bavit.

Navrh-bez-nazvu-45-oy0sa1378g1elxltq4c9xkq1r1hxzzklbmbdgxkl1w copy

Co je MS Protein?

Je všeobecně známo, že třemi základními složkami potravy jsou bílkoviny, tuky a cukry. Jen jedna z nich je ale nenahraditelná – bílkoviny, neboli proteiny, které jsou základním stavebním prvkem všech živých organismů, zajišťují správnou funkci svalů a musejí být dodávány potravou. Proteiny mají také největší sytící schopnost. Při dostatečném příjmu proteinů v kombinaci s přiměřeným příjmem vhodně zvolených sacharidů a tuků nebudete pociťovat hlad, i když celkový energetický příjem snížíte. Proteiny rovněž snižují glykemický index přijaté potravy. Pokud tedy například k pečivu přidáte i zdroj proteinů (šunku, sýr, tvaroh, luštěninovou pomazánku apod.), nedojde k tak velkému vychýlení hladiny krevního cukru, jako kdybyste si dali suché pečivo.

Proteiny jsou ve spojitosti se zdravým a nutričně vyváženým jídelníčkem, obzvláště pokud potřebujete zhubnout nebo více sportujete, tématem, kterému se nelze vyhnout. A čím častěji se o proteinech píše, tím více mýtů okolo nich koluje.

Jedním z hlavních mýtů stále zůstává názor, že doplňovat stravu proteinovými preparáty je vhodné pouze pokud usilujete o nárůst svalové hmoty a pro lepší potréninkovou regeneraci.

Náš odborník na výživu Ing. Adam Levit, který, jak již bylo zmíněno, úzce spolupracuje s lékaři napříč různými lékařskými obory, spolu s nimi zastává po mnoha letech zkušeností  názor, že  konzumací přirozených, byť plnohodnotných zdrojů bílkovin i v pravidelné a nutričně vyvážené stravě je velice obtížné dosáhnout potřebného množství proteinů. Proto jako nedílnou součást vyváženého jídelníčku, což činí opět stravovací systém MS BOX výjimečným, zařadil proteinové suplementy, které obsahují koncentrované množství vysoce kvalitních a dobře využitelných bílkovin, které umožňují pohodlně a bez obav naplnit naši potřebnou porci bílkovin denně.

 V neposlední řadě je třeba zmínit  další zdravotní benefity, které s sebou užívání proteinového suplementu přináší.  Především je to skutečnost, že proteinové doplňky obsahují  kompletní spektrum  aminokyselin a  zabraňují překyselování organismu a pomáhají udržovat hladinu pH v normálu a přispívají tak ke správnému fungování organismu.